Студийная фотосессия.

Студійна зйомка включає в себе різні жанри фотографії, найбільш популярним серед яких є портрет. Це може бути індивідуальна фотосесія, художня фотосесія, груповий портрет, дитяче портфоліо або ж портфоліо для моделей і акторів. Як окремий жанр розглядається зйомка оголеної натури. За допомогою студійного освітлювального устаткування фотограф-портретист здатний підкреслити індивідуальність і привабливість людини, і часто розкрити в ньому щось нове, цікаво розставивши акценти на знімку.

Іншим не менш поширеним видом студійної фотозйомки є предметна зйомка (технічна зйомка окремих предметів). Головним завданням подібної зйомки стає правильне відтворення на знімку кольору, форми, фактури, деталей предмета. Такі знімки потім з’являться в рекламних каталогах одягу, посуду, косметики, буклетах, будуть використовуватися у веб-дизайні. Подібна рекламна зйомка можлива тільки в студійних умовах, так як саме бездоганно підібране студійне освітлення здатне передати всі нюанси і деталі того чи іншого виробу.

Звичайно, студійні умови не універсальні, і не всі фотографічні завдання вирішуються у фотостудії. Наприклад, серйозною проблемою стає для студійної фотозйомки створення інтер’єрів. Тому сьогодні поширена практика виїзної зйомки, коли фотограф виїжджає на територію замовника, захопивши з собою деяке освітлювальне обладнання для створення «студійних умов» поза студією.

Однак відразу варто обумовити, що студійна зйомка вимагає спеціальних навичок роботи з освітленням, яке стає ключовим в подібній зйомці в приміщенні. Щоб вдало втілити свої ідеї в студії, для початку потрібно бути добре підкованим теоретично в питаннях студійного устаткування (сюди ж входить отримання базових знань про властивості світла), ознайомитися із загальними принципами установки світла при зйомці портретів або предметів, а також набратися навиків спілкування з моделлю , оскільки завдання фотографа полягає не тільки в правильній розстановці освітлювального обладнання, але і в створенні затишної атмосфери, в якій модель змогла б розкритися повністю і допомогти фотографу здійснити свої задуми.

Не варто забувати, що за вдалої студійної фотографією стоїть не тільки майстерність фотографа і моделі, але і безцінна робота досвідчених візажистів, іноді художників по костюмах, які допомагають створити унікальні образи, відтворити які на вулиці практично неможливо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *